LETTER FROM JENNIFER ÖZKURT,

PRESIDENT OF ATA-NC, 2017

Değerli Üyelerimiz ve Arkadaşlarım,

 

ATA-NC'nin 2017 Başkanı olmaktan onur duyuyorum. Öncelikle, kuruluşunu başından beri yönlendiren eski başkanlar, yöneticiler ve gönüllülere saygılarımı sunmak istiyorum. Bu organizasyon ve çabalarından dolayı ben ve daha birçok arkadaşımız Türk kültürüne saygı ve düşkünlük kazandık.

 

2002'den başlayarak bugüne kadar, Kuzey Carolina'da Türk kültürünü öğrenmek ve tanıtmak için ATA-NC için pek çok rolde gönüllü oldum. Kuzey Karolina’ya yeni gelen Türk aileleri ile tanışmaktan ve onlara Güneyli misafirperverliğini göstermekten her zaman zevk aldım. Ayrıca, burada ve yurtdışındaki etkinliklerimizle Türkiye'yi başkalarıyla paylaşmak ve tanıtmaktan da her zaman memnuniyet duydum.

 

Gönüllü faaliyetleriniz ve bağışlarınız, organizasyonumuza ATA-NC'den beklediğiniz kaliteli etkinlikleri sunmamıza yardımcı olmaktadır. Bu yıl daha da mükemmel programlar sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Benim gibi, umarım sizde elinizden gelen her şekilde bize destek vererek yardım edebilirsiniz. Arkadaşlarınızı etkinliklerimize davet etmek, işyerilerinizde el ilanlarımızı bulundurmak, parasal bir bağış yapmak veya herhangi bir kapasitede gönüllü bir gün geçirmek gibi küçük çabalar bu topluluğu güçlendirecektir.

 

Kuzey Carolina'da Türk kültürünün ve kültürel varlığının teşviki için ATA-NC topluluğu ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.

 

İçtenlikle,

Jennifer Patton Özkurt

ATA-NC Başkanı

Dear Members and Friends,

 

I am honored to be the 2017 President for the American Turkish Association of North Carolina.

 

First, I would like to extend recognition to all former presidents, directors and volunteers who have steered this organization since its beginning. It is through this organization and their efforts that I and many others have come to develop a fondness and respect for Turkish culture.

 

Beginning in 2002 to present day I have volunteered in many roles for ATA-NC to learn about and promote Turkish culture here in North Carolina. I enjoy meeting new Turkish families who have arrived to North Carolina and showing them Southern hospitality. Additionally, I delight in sharing and promoting Turkey with others through our events here in the Triangle and abroad.

 

Volunteerism and donations help our organization to provide the quality activities that you have come to expect from ATA-NC, and we look forward to providing more excellent programming this year. Like me, I hope you can help by supporting us in any way you can. Little endeavors, such as inviting friends to our events, displaying our fliers in your businesses, making a monetary donation, or taking a day to volunteer in any capacity makes this community stronger.

 

I look forward to working with the ATA-NC community to promote Turkish culture and its cultural existence in North Carolina.

 

Sincerely,

Jennifer Patton Özkurt

ATA-NC President